Slovenský Anglický Nemecký Mapa stránok   |   Webmaster   |   Vytlačiť stránku
Vyhľadávanie
Eshop  |   Kontakt
Priecestia - DVD bezpečne na železničných priecestiach

ŽSR pripravili preventívno-bezpečnostné DVD, kde sú k dispozícii všetky základné informácie o typoch železničných priecestí, štatistika o počte nehôd na železničných priecestiach za posledných desať rokov. Následne sú zachytené všetky najčastejšie sa vyskytujúce situácie na železničných priecestiach aj s citáciou zákona. Ukážky sú realizované  v dvoch variantoch – nesprávnom, s poukázaním na najčastejšie a bohužiaľ nie zriedkavé chyby, ktorých sa účastníci cestnej premávky dopúšťajú. Po každej nesprávnej ukážke nasleduje aj ukážka správneho prechádzania, resp. správania sa na železničnom priecestí.
Uvedené DVD bude distribuované do autoškôl, bude aj dostupné na našom webe, v prípade záujmu vieme poskytnúť aj ďalším organizáciám, školám a pod. 

Cieľom je, aby DVD bolo k dispozícii aj verejnosti a médiám s cieľom poukázať na  mimoriadnu závažnosť a tragický rozmer takéhoto stretu a pripomenúť hroziace nebezpečenstvo, ktoré má v jedinom okamihu nepozornosti či nerozvážnosti následky v podobe zbytočnej straty ľudských životov, ťažkých zranení a majetkových škôd. Súčasťou DVD sú aj fotografie z reálnych nehôd, ktoré sa udiali na železničných priecestiach. Touto autentickou časťou by ŽSR radi  apelovali na každého účastníka cestnej premávky, aby prehodnotil svoje správanie pri prechádzaní cez železničné priecestie, počínal si mimoriadne opatrne a dodržoval ustanovenia zákona o premávke na pozemných komunikáciách.   Video na stiahnutie - TU

VLAKY.NET                                                                        MDC
© 2008 - 2017 Železnice Slovenskej republiky